WHAT IS FOREIGN FACTORING?

Yurt dışı faktoring, diğer bir deyişle ihracat faktoringi, farklı ülkelere yaptığınız ihracattan doğan faturalı alacaklarınız için verdiğimiz faktoring hizmetidir. Finansman, faktoring alacak garantisi ve alacak yönetimi hizmetlerini bir arada sunabilen tek fi­nansal enstrüman olup, bu hizmetleri ister ayrı ayrı ister birlikte kullanabilirsiniz. Yurt dışı faktoring hizmetini çoğunlukla muhabir faktör ağımızın yardımıyla iki faktörlü sistem ile gerçekleştiririz. İhracat faktoringi hizmetimiz kapsamında alıcılarınız için güncel istihbarat hizmeti sunarak yurt dışındaki alıcılarınızı tanımanızı sağlar, finansman ve alacak garantisi hizmetimizle yurt dışındaki alıcılarınızla yaptığınız ticareti güvenle ve sağlıklı bir finansal durum ile sürdürmenize destek oluruz.

Mevcut ihracat faktoring işlemlerinize ait bilgi ve belgeleri ihtiyacınız olduğu anda, her yerde ücretsiz TEB Faktoring online şubemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

MORE INFORMATION

YURT DIŞI FAKTORİNG HANGİ HİZMETLERİ KAPSAR?

INTELLIGENCE

INTELLIGENCE

Yurt dışında bulunan alıcılarınız için güncel istihbarat çalışması ile daha iyi tanıyabilirsiniz.

FAKTORİNG ALACAK GARANTİSİ

FAKTORİNG ALACAK GARANTİSİ

Açık hesap vadeli satışlarınızı alıcılarınız için belirlenen limitler dahilinde garanti altına alarak ihracatınızı güvenli bir şekilde yapmanızı sağlar.

ALACAK YÖNETİMİ

ALACAK YÖNETİMİ

Vadesi gelen alacaklarınızın takibi, tahsilatı gibi işlemleri sağlayarak operasyonel yükünüzü azaltır ve daha çok zaman kazanırsınız.

FINANCE

FINANCE

Yurt dışı ticaretinizden doğan vadeli alacaklarınızı, vadesini beklemeden nakde dönüştürerek ek işletme sermayesi sağlayarak nakit akışınızı iyileştirebilirsiniz.

Yurt dışı faktoring işlemleriniz için, FCI tarafından dünyada ilk defa 7 kere ‘’Dünyanın En İyi İhracat Faktoring Şirketi’’ seçilmiş olan TEB Faktoring’in, ödüllü yurt dışı (ihracat) faktoringi hizmeti.

TEB FAKTORİNG’DE YURT DIŞI FAKTORİNGİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Advantage 1

Yurt dışı pazarlara daha güvenli açılabilir ve işlerinizi büyütme fırsatı;

Advantage 2

Yurt dışı alacaklarınız için ihtiyacınız olduğunda vadesinden önce uygun koşullarda nakde dönerek ek işletme sermayesi;

Advantage 3

Alıcılarınız için güncel istihbarat ile yakından tanır, ilk defa ticaret yapacağınız alıcılarla ön bilgi verir;

Advantage 4

İhracat faktoringi kapsamında olan alıcıların iflas etmesi, ödeme güçlüğüne düşmesi gibi sebeplerden dolayı ödeme yapmaması ve mallarda reklamasyon olmadığı durumlarında, daha önce alınan garanti limiti dahilinde garanti ödemesi;

Advantage 6

Finansman, alacak garantisi ve alacak yönetimi hizmetlerini tek çatı altında bir arada sunabilen tek ­finansal enstrümandır;

Advantage 5

İhracat faktoringi hizmetlerini ihtiyacınıza göre ister birlikte, ister ayrı ayrı kullanabilme esnekliği.

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

İHRACAT FAKTORİNG NEDİR?

İhracat faktoringi, yurt dışı ticaretten doğan vadeli alacaklar için finansman, faktoring alacak garantisi ve alacak yönetimi hizmetlerini bir arada sunabilen faktoring hizmetidir. Ayrıca, yurt dışı alıcılarınız için güncel istihbarat imkânı vermektedir.

İHRACAT FAKTORİNG HİZMETİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Yurt dışı alıcılarına açık hesap vadeli satış yapan tüm ihracatçılar ihracat faktoringi hizmetini kullanabilir.

İHRACAT FAKTORİNG HİZMETİNDEN YARARLANMAK İÇİN NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Gerekli belgeler sayfasındaki alıcı ve satıcı bilgi formunu doldurup, tebfaktoring@teb.com.tr adresine e-mail atabilir veya detaylı bilgi ve müşteri temsilcimizle görüşmek için 444 8323 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İHRACAT FAKTORİNG HİZMETİNE HANGİ EVRAKLAR İLE BAŞVURU YAPABİLİRİM?

Başvuru için gerekli belgeler sayfasındaki alıcı ve satıcı bilgi formunu doldurup tebfaktoring@teb.com.tr adresine e-mail atmanız başvuru için yeterlidir.

Sözleşme ve eklerini incelemek için gerekli belgeler sayfası ziyaret edilebilir.

İHRACAT FAKTORİNGİNE BAŞLANDIĞINDA İLGİLİ ALICIYA YAPILAN TÜM İHRACATIN FAKTORİNGDEN GEÇİRİLMESİ ZORUNLU MUDUR?

Evet. İhracat faktoring kapsamındaki alıcılara yapılan tüm ihracatın faktoring şirketi üzerinden geçirilmesi şarttır. Mevcut limitin iptali durumunda risk sıfırlanana kadar yine faturaların faktoringden geçirilmesi gerekmektedir. Bu zorunluluk uluslararası faktoring kuralları gereği olup, FCI üyesi olan tüm faktoring şirketleri için geçerlidir.

SEE ALL
DOMESTIC FACTORING

DOMESTIC FACTORING

Yurt içi ticaretinizden doğan faturalı, vadeli alacaklarınız için hızlı ve kolay faktoring çözümümüz hakkında detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

MORE INFORMATION

#OlduBilin

IF YOU ARE AN EXISTING CUSTOMER

You can easily follow your online factoring transactions.

ONLINE BRANCH

ONLINE BRANCH

Check our online branch to learn the easiest way to track your online factoring transactions.

MORE INFORMATION
Let's Call You Let's Call You
DOWNLOAD MOBILE APP DOWNLOAD MOBILE APP LET US CALL YOU LET US CALL YOU
HAVE QUESTIONS? LET US CALL YOU