1.  Internet Tarayıcısı ve Cihaz Güvenliği


1.1    İnternet Tarayıcıları

İnternet tarayıcınızın güncelliği, TEB Faktoring web sitesini hızlı ve güvenli kullanabilmeniz açısından son derece önemlidir. Tarayıcınızın güncel olmaması durumunda, Online İşlemler’ e girişte ve işlemleriniz sırasında sorun yaşayabilirsiniz. İnternet tarayıcınızın sürümünü, tarayıcınızda “Yardım/Araçlar” menüsündeki “Hakkında” seçeneğini kullanarak kontrol edebilirsiniz. 


  • Microsoft Internet Explorer 11 veya üzeri sürümler (sadece Windows 7 ve üzerindeki sürümlerde)
  • Microsoft Edge 75 veya üzeri sürümler
  • Google Chrome 65 veya üzeri sürümler
  • Mozilla Firefox 65 veya üzeri sürümler
  • Apple Safari 12


1.2    SSL Güvenlik Sertifikası

SSL Sertifikası, kişisel gizliliğiniz ve güvenilirliğinizi sağlayan, network üzerindeki bilgi transferi sırasında bilginin bütünlüğü ve gizliliği için sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren yazılımdır.


Güncel bir tarayıcı kullanıyorsanız, TEB Faktoring web sitesine girdiğinizde tarayıcınızın adres satırında kilit işareti olacaktır. https://www.tebfaktoring.com.tr/ adresinin güvenilir bir site olduğuna ilişkin sertifika detaylarına kilit ikonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. İnternet sitemizi kullanmak için herhangi bir linki tıklamak yerine www.tebfaktoring.com.tr adresini tarayıcınızın adres çubuğuna yazarak giriş yapınız.

 

1.3    Antivirüs

Hem cep telefonlarınızda hem de kişisel bilgisayarlarınızda antivirüs, anti spyware ve kişisel firewall gibi korum kalkanları kullanmaya özen gösterin.

 

2.  Güvenlik Uygulamaları


2.1    Parola

TEB Faktoring internet sitesinde internet şubesine giriş, kullanıcı kodu, parola ve tek kullanımlık sms şifresi ile yapılmaktadır. Giriş ekranında kullanıcı adı ve parola girişinin ardından ikinci ekranda doğrulama kodu girilir.

 

2.2    Tek Kullanımlık Doğrulama Kodu

TEB Faktoring internet sitesi üzerinden online işlemlerinizi daha güvenli gerçekleştirmek için Online İşlemlere her girdiğinizde sistemde kayıtlı bulunan cep telefonu numaranıza yeni ve tek kullanımlık bir şifre SMS ile gönderilir. Bu şifre 3 dakika için gerçerlidir ve süre aşıldığında geçersiz hale gelerek giriş yapılmasını engeller.

 

2.3    Sim Kart Blokesi

Sim kartı 4.5 G ile uyumlu olmayan ve sim kartını değiştiren müşterilerimiz online işlemlere giriş aşamasında SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifrelerinin yasal düzenlemelere bağlı banka uygulamaları nedeni ile ilerletilememesi söz konusu olabilir.


Online İşlemler menüsüne girişte SMS ile iletilen tek kullanımlık şifrenin tarafınıza iletilememesi durumunda, eğer Türkiye Ekonomi Bankası’nda hesabınız var ise;


  • CEPTETEB Internet Şubesi’ ne girişte kart bilgileriniz ile,
  • Çağrı merkezi üzerinden kart ve kişisel bilgileriniz ile,
  • com.tr / Anında Şifre adımından yeni şifre alarak,
  • TEB şubelerinden SIM kart blokenizi kaldırabilirsiniz.


Eğer Türkiye Ekonomi Bankası’nda hesabınız yok ise müşterisi olduğunuz bir bankadan da sim kart blokesi kaldırılabilir. Güvenliğiniz için yukarıda belirtilen iletişim kanalları haricinde; e-posta, SMS veya telefonla yapılan aramalarla sizden bilgi talep eden kişilere itibar etmeyiniz.

 

3.  TEB Faktoring Mobil Uygulaması

Cep telefonu ve tabletlerinize resmi olmayan marketlerin haricindeki, mecralardan bankacılık uygulaması indirmeyin. Mobil cihazlarınıza güvenilmeyen veya bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklenmesine olanak veren yetkileri kapatınız.


Teb Faktoring mobil uygulaması sadece Android cihazlar için Google Play ve IOS cihazlar için App Store uygulama marketlerinden indirilebilir. Resmi uygulama marketleri dışında ya da kaynağını bilmediğiniz yerlerden gönderilen SMS’te yer alan linkten indireceğiniz uygulamalar, bilgilerinizi çalmak için zararlı yazılım içerebilir.

#OlduBilin

İŞLEMLERİNİZİ BAŞLATMAK İÇİN

dilediğiniz yerden faktoring başvurusu yapmanız yeterli.

MEVCUT MÜŞTERİ İSENİZ

Online Faktoring işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

ONLINE ŞUBEE

ONLINE ŞUBEE

Online faktoring işlemlerinizi takip etmenin en kolay yolunu öğrenmek için online şubemizi inceleyin.

DETAYLI BİLGİ
MOBİL UYGULAMA

MOBİL UYGULAMA

İstediğiniz yerden online faktoring başvurusu yaparak nakde ulaşmanın en pratik yolunu öğrenin.

DETAYLI BİLGİ
HIZLI BAŞVUR

HIZLI BAŞVUR

Online faktoring başvurunuz için faturalı çekinizin bilgilerini gönderin, ihtiyacınız olan nakde hemen ulaşın.

BAŞVUR
MOBİL UYGULAMAYI İNDİR MOBİL UYGULAMAYI İNDİR SİZİ ARAYALIM SİZİ ARAYALIM
SORULARINIZ MI VAR? SİZİ ARAYALIM